„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,

projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,

przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

św.  Jan Paweł II

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie ma siedzibę w dwóch budynkach – przy ul. Plac Bychawski 4 oraz przy ul. Wolskiej 5a. Przy ul. Plac Bychawski 4 mieści się ta część przedszkola, której historia na stałe wpisała się w obraz dzielnicy. W tym niewielkim budynku mieszczą się 3 grupy przedszkolne. Przestronny plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią i drabinkami  sprzyja kreatywnym zabawom oraz możliwości zaspokojenia potrzeby aktywności ruchowej dzieci. Budynek przy ul. Wolskiej 5a oddany został do użytku we wrześniu 2013 r. Początkowo funkcjonowało tu 6 grup integracyjnych. We wrześniu 2014 roku powstały dwie nowe grupy ogólne. Przedszkole realizuje projekt „Razem możemy więcej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest zwiększenie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Atutami przedszkola są profesjonalnie wyposażone gabinety: psychologiczny, logopedyczny oraz sale Doświadczania Świata, integracji sensorycznej i rehabilitacji ruchowej dzieci.

MISJA PRZEDSZKOLA

WSZYSTKIE DZIECI MAJĄ RÓWNE PRAWA DO: SZACUNKU, ZABAWY ORAZ ZASPOKAJANIA SWOICH POTRZEB. KSZTAŁTOWANIE POSTAW: TOLERANCJI, WZAJEMNEJ POMOCY, POSZANOWANIA ODMIENNOŚCI KAŻDEGO CZŁOWIEKA I PATRIOTYZMU JEST FUNDAMENTEM, NA KTÓRYM BUDUJEMY WSPÓLNĄ PRZYSZŁOŚĆ.

ORGANIZACJA PRACY

Przedszkole czynne jest w godzinach 6:00 – 17:00, przez cały rok szkolny z wyłączeniem przerwy wakacyjnej, dni świątecznych i dni ustawowo wolnych od pracy. Opieką całodzienną obejmuje 170 dzieci w tym 30 dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych przyjmowanych do placówki na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju w budynku przy ulicy Wolskiej 5a. Do  budynku przy ul. Plac Bychawski 4 uczęszcza 75 dzieci zdrowych. W przedszkolu funkcjonuje 6 oddziałów integracyjnych oraz 5 oddziałów ogólnych. W oddziałach integracyjnych  pracują dwie nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz nauczyciel wspomagający.  Do każdego oddziału przydzielona jest pomoc nauczyciela oraz woźna. W przedszkolu zatrudnieni są specjaliści: psycholodzy,  logopeda i fizjoterapeuta. Przedszkolem zarządza dyrektor i wicedyrektor. Obsługę finansową przedszkola prowadzi Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. Przedszkole zapewnia wyżywienie przygotowywane w kuchni składające się z czterech  posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek). Organizację pracy w ciągu dnia określa ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora i radę pedagogiczną.

Wrzesień 2023
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Brak kategorii
  • Brak kategorii