aktualności

Strona 1 z 7012345...102030...Ostatnia »

DRODZY RODZICE, ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ
Z HARMONOGRAMEM ZEBRAŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

🙂

PLAC BYCHAWSKI
5.09.2023 – WTOREK
Godz. 15.45 – Zebranie ogólne z rodzicami nowoprzyjętych dzieci;
Godz. 15.30 – Zebranie w Grupie Sowy (Sala Sowy);
Godz. 16.15 – Zebranie w Grupie Krasnoludki (Sala Krasnoludki);

6.09.2023 – ŚRODA
Godz. 15.30 – Zebranie w Grupie Jeżyki (Sala Nr 3 – Sowy);

WOLSKA
6.09.2023 – ŚRODA
Godz. 15.45 – zebranie ogólne dla rodziców nowoprzyjętych dzieci;
Godz. 16.15 – zebrania w grupach 3, 4, 7, 8;
Godz. 16.00 – zebranie w grupie 5;

7.09.2023 – CZWARTEK
Godz. 16.15 – zebranie w grupie 1;
Godz. 15.30 – zebranie w grupie 2;
Godz. 16.00 – zebranie w grupie 6;

Zapraszamy. Do zobaczenia

🙂

Informujemy, że rok szkolny w przedszkolu rozpoczyna się 01.09.2023r.
w piątek (dla dzieci w wieku przedszkolnym nie ma zwyczaju organizowania uroczystego rozpoczęcia roku wzorem szkół).
Prosimy o przyprowadzanie przedszkolaków do godziny 8.00. W szatni będą oczekiwać na Państwa Panie z obsługi, które pomogą i wskażą szafkę na ubrania Państwa pociechy, a następnie odprowadzą dziecko do właściwej sali. Do zobaczenia :)

Dla przypomnienia (w przypadku rodziców już zalogowanych) i zapoznania (dla rodziców naszych nowych przedszkolaków) prosimy o przeczytanie informacji dotyczącej korzystania z dziennika elektronicznego.

W związku z tym, że przedszkole pracuje z aplikacją dziennik elektroniczny, prosimy Państwa o zalogowanie się do dziennika elektronicznego poprzez podany link:https://uonetplus.edu.lublin.eu/lublin uprzednio zapoznając się z instrukcją https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg

Aby się zalogować można również skorzystać z poniższej instrukcji:

1. W pasku adresu przeglądarki internetowej należy wpisać adres dziennika elektronicznego:https://uonetplus.edu.lublin.eu/lublinWyświetli się powitalna strona systemu
2. Kliknąć przycisk „Przywracanie dostępu do konta”, a następnie wpisać adres e-mail, który został podany w czasie rekrutacji
3. Zaznaczyć opcję Nie jestem robotem i kliknąć przycisk Wyślij wiadomość 4. Sprawdzić skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytać wiadomość, zapamiętać nadany LOGIN i kliknąć link podany w treści, aby nadać własne hasło
5. Wprowadzić nowe hasło, którym będzie można się posługiwać, zaznaczyć opcję Nie jestem robotem i kliknąć przycisk Ustaw nowe hasło 6.Od tego momentu można logować się do systemu, korzystając z LOGINU i ustalonego przez siebie hasła.Zalogowanie się do dziennika elektronicznego umożliwi Państwu zgłaszanie nieobecności dziecka, wiadomości o naliczonych opłatach, a ponadto będzie dodatkową formą komunikacji z placówką.

Szanowni Rodzice naszych nowoprzyjętych przedszkolaków

Wielkimi krokami zbliża się dzień, kiedy Wasze dziecko rozpocznie edukację w naszym przedszkolu. Prosimy przygotować się na to wydarzenie, rozmawiając z dzieckiem na ten temat i prezentując przedszkole jako miejsce zabawy i nowych kontaktów. Miejsce, gdzie wszyscy są dziecku życzliwi i pomocni.PAMIĘTAJCIE – WASZE NASTAWIENIE PRZEKŁADA SIĘ NA NASTAWIENIE DZIECKA A WASZE EMOCJE UDZIELAJĄ SIĘ DZIECKU.Informujemy i przypominamy:Nasze przedszkole to dwa budynki: na ul. Plac Bychawski 4 i ul. Wolska 5a, czynne w godzinach od 6.00 do 17.00 Sekretariat przedszkola mieści się na ul Wolskiej.Na placu Bychawskim funkcjonują 3 oddziały masowe, zaś na ul. Wolskiej 8 oddziałów integracyjnych. Przyprowadzanie dzieci odbywa się w godzinach od 6.00 do 8.00 . We wszystkich grupach wiekowych organizowane są zajęcia edukacyjne – stosowne do wieku dzieci ich możliwości i zainteresowań. W ramach Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego organizujemy zajęcia z języka angielskiego, religii i rytmiki.Dzieci 3-4 letnie po obiedzie (ok. godz. 12.00) według ramowego rozkładu dnia uczestniczą w odpoczynku poobiednim (leżakowaniu). W związku z tym prosimy o przyniesienie piżamy oraz powłoczek na poduszeczkę (40×40) i kocyk (160-200) oraz chusteczki higieniczne suche i mokre. Ważne, aby rzeczy dziecka były podpisane. Na zmianę potrzebne też będzie „zapasowe” ubranko: bielizna, koszulka, getry lub spodenki a przede wszystkim ciapy (wygodne i łatwe do założenia)Wcześniejsze odbieranie dzieci „leżakujących” (po 12.00) prosimy zgłaszać wychowawcom w grupach.Przyjście do przedszkola będzie odnotowane przez Państwa na czytniku elektronicznym (w szatni przedszkola)po wprowadzeniu kodu, który otrzymają Państwo w pierwszych dniach września lub przez zeskanowanie kodu QR z aplikacji na telefonie (instrukcja będzie wywieszona w holu przedszkola). W pierwszych dniach września odbędą się zebrania grupowe, na których omówimy szczegółowo wszystkie sprawy m.in. dotyczące opłat i odpowiemy na Państwa pytania.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, Bardzo prosimy o odpowiedzialne postawy. W trosce o dobro i bezpieczeństwo wszystkich dzieci zwracajmy uwagę na stan zdrowia pociech przyprowadzanych do przedszkola.

Z ogromną radością zawiadamiamy, że nasza placówka bierze udział
w Koncercie Galowym dzieci Polskich i Ukraińskich uczęszczających do lubelskich przedszkoli „Drzewo Dziecięcych Marzeń” – Lublin 2023.

„Drzewo Dziecięcych Marzeń”- koncert galowy polskich i ukraińskich przedszkolaków – Lublin 2023, jest przedsięwzięciem w ramach Międzynarodowego Święta Dzieci. Organizatorami są lubelskie przedszkola publiczne we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólne korzenie”. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Lubelskie. Smakuj Życie.

Dzieci z Polski i Ukrainy wspólnie uczą się, bawią i codziennie otaczane są opieką w naszych lubelskich przedszkolach. Dla wszystkich pierwsze dni były nowym doświadczeniem, obecnie są naturalnym elementem życia przedszkolnego.

Podczas koncertu, przedszkolaki przygotowywane przez swoich nauczycieli zaprezentują dorobek kulturowy własnych krajów w konwencji artystycznych opowieści o dziecięcych marzeniach. Nasze dzieci w naturalny sobie sposób poprzez ekspresję ruchową taniec i śpiew wyrażą dziecięcy entuzjazm bycia razem.

Uroczysty koncert odbędzie się 6 czerwca 2023 roku w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3. Koncert objęty jest Honorowymi Patronatami: Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Wojewódzka Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Fotorelacja z wydarzenia będzie zamieszczona na naszej stronie internetowej.

Drodzy Rodzice, w najbliższym czasie na Państwa maile zostaną wysłane wnioski dotyczące zapisów dziecka na dyżur wakacyjny, który w naszym przedszkolu odbywa się w lipcu. Ze względu na okres urlopowy i zmianę organizacji pracy przedszkola dzieci będą przebywały w grupach łączonych, pod opieką nauczycieli z różnych grup.

Wydrukowane i wypełnione wnioski prosimy składać do sekretariatu do dnia 05.06.2023.

W czwartek 13.04.2023 odbyło się spotkanie dla dzieci w ramach „Dni Świadomości Autyzmu 2023”. Poprzez udział w zabawach integracyjnych i wartkich dyskusjach przedszkolaki miały okazję do zwiększenia świadomości na temat autyzmu, kształtowania postawy wzajemnego zrozumienia, akceptacji i szacunku. I oczywiście królował kolor niebieski jako znak naszej solidarności

💙

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy naszego przedszkola życzą Państwu Rodzicom, Opiekunom, Sympatykom naszej placówki pięknego czasu.

Strona 1 z 7012345...102030...Ostatnia »
Wrzesień 2023
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Brak kategorii
  • Brak kategorii