Działamy bardzo aktywnie realizując najistotniejsze cele edukacyjne wyznaczone na ten rok. Jednym z nich jest wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne. I nie czekając chwili nasze Stokrotki przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Ekokulturalne Przedszkole.

Ponad to cała nasza placówka bierze udział w programie „Kubusiowi przyjaciele natury”.

——————————————————————————————————————–

Grupa Stokrotek zaliczyła pierwsze zadanie w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole. W naszej sali dzieci stworzyły zielony kącik i uczą się jak dbać o przyrodę :-)

—————————————————————————————————————-

Pierwsze zadanie jakie wykonała grupa Pszczółek do projektu „Z darami natury świat nie jest ponury” to gra w kółko i krzyżyk z wykorzystaniem dostępnych materiałów przyrodniczych.


——————————————————————————————————————————————————

Nasze Sowy z Placu Bychawskiego nieźle poszalały i pofreblowały! Zajęcia w nurcie pedagogiki freblowskiej z wykorzystaniem darów to dla nich prawdziwa frajda i ogromna dawka nauki poprzez zabawę!#froebel #daryfroebla

Dodatkowo do zajęć wykorzystali również dary natury- warzywa. Sprawdzali za pomocą zmysłów jak wyglądają, jaką mają strukturę czy jak pachną.Kochani,
W ramach projektu „Zabawa sztuką” włączamy się w akcję charytatywną Kolorowe Kredki. Do 15 grudnia zbieramy niepotrzebne kredki ołówkowe, z których potem wyczarowane zostaną przepiękne przedmioty na aukcje charytatywne :-)

Baaardzo prosimy o zapełnianie pudełka :)

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję charytatywno – ekologiczną Kolorowe Kredki.

Nasze zbiory są już posegregowane przez pracowite Pszczółki i gotowe do wysyłki :-)

Mamy nadzieję, że kreatywne dzieła wykonane z zebranych przez nas kredek wesprą niejeden szczytny cel

❤

Nasze Stokrotki wykonały kolejne zadania w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole :)
Hotel dla Owadów oraz Ptasi Bar:


Wiosna tuż, tuż…

Gwiazdki zakładają ogródek :-)


Nasze Stokrotki wykonały kolejne zadanie w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole – „Drugie życie ubrań”. Ze skarpetek wyczarowały urocze, wiosenne gąsienice :-)


Krasnoludki oraz Sowy poznały etapy rozwoju roślin i zasiały wiosenny ogródek :-)

——————————————————————————————————————–

Dzieci z grupy Gwiazdki biorąc aktywny udział w Programie „Kubusiowi Przyjaciele” założyły dziś przedszkolny ogródek. Mali ogrodnicy wysadzili do doniczek bratki, stokrotki, paprykę, zioła, truskawki by móc dbać o rośliny, obserwować je i czekać na pierwsze plony :-)


Nasze ekologiczne przedszkolaki miały kazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem firmy Kom Eko, który opowiedział o recyklingu.

Wrzesień 2023
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Brak kategorii
  • Brak kategorii