Jako Przedszkole Promujące Zdrowie staramy się teraz o certyfikat krajowy. W ramach naszych działań priorytetowe jest zapewnienie warunków do optymalnego rozwoju emocjonalnego naszych przedszkolaków

❤

W Pszczółkach było emocjonująco, bo właśnie o emocjach – co czujemy, kiedy, czy dorośli czują tak samo, jak wyglądają emocje?… – na te i wiele innych pytań szukaliśmy odpowiedzi ;-)


Projekt „Zmysły – znamy, dbamy, rozwijamy” idzie pełną parą ? ❤

Stymulowanie zmysłów odpowiednimi materiałami to dla dzieci rewelacyjne zajęcie!

 


 
Kochani,
Luty to kolejny etap naszego wyjątkowego projektu „Zmysły – znamy, dbamy, rozwijamy”, którego celem jest dostarczanie naszym przedszkolakom odpowiednich bodźców. Tym razem na piedestale wzrok.
Tak naszymi wspaniałymi pomocami bawiły się Żabki ?❤
——————————————————————————————————————-
 
Za nami I etap realizacji naszego zwycięskiego projektu „Zmysły – znamy, dbamy, rozwijamy” w ramach konkursu
„Lubelskie granty promujące zdrowie w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Lublin”.
Od początku grudnia do końca stycznia rozwijaliśmy zmysł dotyku, motorykę małą, jako naistotniejsze w kontekście rozwoju dziecka (DotykaMY – świat poznamy). To dzięki manipulowaniu przedmiotami, różnicowaniu struktur, właściwości przedszkolaki zdobywają wiedzę o otaczającym świecie.
Na tym etapie wykorzystywaliśmy innowacyjne pomoce zakupione w ramach projektu, m.in maty masujące ortoto, sensoryczne klocki, memo dotykowe w woreczku, elementy pakietu sensorycznego, miękkie kształty.
Zapraszamy do obejrzenia udostępnionych fotorelacji z kilku grup ?
 
——————————————————————————————————————–
Chwalimy się kolejnym sukcesem!

 

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, funkcjonujące przy Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Wniosek z naszego przedszkola został bardzo wysoko oceniony przez członków Zespołu i uzyskał pozytywną rekomendację do nadania Wojewódzkiego Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie!
To dla nas ogromny sukces i motywacja do podejmowania dalszych działań!

Kochani,
Miło nam poinformować, że projekt „Zmysły – znamy, dbamy, rozwijamy” napisany przez p. Sylwię Kustosz – przedszkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia – w ramach konkursu „Lubelskie granty promujące zdrowie w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Lublin” został bardzo pozytywnie oceniony przez komisję, dzięki czemu zyskaliśmy 5000 zł na zakup pomocy dydaktycznych uwzględnionych w planie realizacji ?Będą to fantastyczne materiały do ćwiczeń i zabaw, które m.in. zapewnią dzieciom optymalny poziom stymulacji zmysłów.
Opis projektu oraz fotorelacje z bieżących działań będziemy zamieszczać na naszej stronie www w zakładce „Przedszkole Promujące Zdrowie” oraz na profilu facebookowym ?

 
Serdecznie zapraszamy całą społeczność Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie na multimedialną prezentację działań podejmowanych w ramach ubiegania się o Certyfikat Wojewódzki Przedszkola Promującego Zdrowie. Dziękujemy za współpracę naszym dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom!To dla nas wyjątkowe święto!
Dostosowując się do panującej sytuacji nie możemy świętować razem na terenie przedszkola, dlatego wszystkim wyjątkowym gościom, którzy uświetniliby tę uroczystość prezentację przekażemy drogą elektroniczną licząc na uznanie dla podejmowanych przez nas inicjatyw.
 
 

Dziękujemy Rodzicom za Państwa inicjatywność i odwiedzanie naszych przedszkolaków w roli ekspertów – nauczycieli zawodów! To dla wszystkich ogromna radość! Gościliśmy m.in florystę, lekarza, fotografa, weterynarza, żołnierza, muzyka, kryminologa … :)

 


Ruch Rozwijający W. Sherborne to metoda wykorzystywana w naszym przedszkolu, lubiana przez dzieci i nie tylko, o czym świadczy zawsze liczna obecność rodziców na cyklicznych warsztatach!


Rok szkolny przyniósł mnóstwo radości dzięki konkursom, w których nasze dzieci i rodzice ochoczo brali udział! Dziękujemy i gratulujemy!

Drodzy Rodzice, 
Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i umożliwienie naszym przedszkolakom udziału w różnorodnych wydarzeniach sportowych. W minionym roku kibicowaliśmy na Cavaliadzie oraz na meczu naszych lubelskich Pszczółek.
 

 
Drodzy Rodzice, 
Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie w życie przedszkola i podejmowane przez nas akcje! W przyszłym roku Klub Aktywnego Rodzica ponownie ruszy i zaoferuje całą gamę wartościowych warsztatów!

Kochani Rodzice, Dzieci,

bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tworzenie naszego wyjątkowego przedszkolnego e – booka! To wspaniała inicjatywa! 

https://www.facebook.com/1695598820655709/videos/237126087625807/https://www.facebook.com/1695598820655709/videos/674363943356436/


Kochani, przypominamy naszą wyliczankę promującą zdrowie ?

I wielkimi krokami zbliżamy się do etapu wojewódzkiego ?

 

„Jeden, dwa, jeden i dwa, Dbam o zdrowie Ty i Ja

Trzy i cztery, trzy i cztery,  Mamy tu dobre maniery,

Pięć i sześć, pięć i sześć, Wiemy co i kiedy jeść,

Siedem osiem, siedem osiem, Mówimy tu miłym głosem,

Dziewięć, dziesięć, się witamy, O relacje dobre dbamy!”


Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że codziennie macie mnóstwo okazji do wspierania rozwoju dzieci ?‍?‍?‍?

 

 


Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki,
Pamiętajcie o zdrowym odżywianiu I o doskonaleniu samodzielności
Jako Przedszkole Promujące Zdrowie i zaangażowane w program „Skąd się bierze żywność ekologiczna” będziemy Wam o tym nie raz przypominać:)
I wiedzcie, że KUCHNIA to doskonałe miejsce na naukę matematyki, samodzielności, kultury osobistej, motoryki i wielu wielu innych ważnych kompetencji

Stokrotki pamiętają o odpowiedniej dawce witamin i próbują samodzielnie przygotować sałatkę owocową

 


Przynależność do Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie zobowiązuje ? Stokrotki zgłębiały dziś wiedzę o Piramidzie Zdrowego Żywienia ? Z założeniami SPZ pięknie współgra program „Skąd się bierze ekologiczna żywność „, w którym również uczestniczymy ?

 


W trosce o rozwój naszych przedszkolaków co chwilę wzbogacamy naszą bazę dydaktyczną :) Zabawy na podłodze interaktywnej to wspaniała nauka poprzez zabawę!


W ramach projektu #DzieciUcząRodziców nasze przedszkolaki realizowały kolejny, bardzo ważny temat, jakim jest EKOLOGIA. Dzieciaki już dobrze wiedzą dlaczego i jak dbać o naszą planetę  Realizacja lutowego tematu projektu #DzieciUcząRodziców wpisała się w inny realizowany przez nas program – Skąd się bierze ekologiczna żywność. Zatem Rodzice, szykujcie się, bo będziecie uczeni 


Muzyczne podróże z filharmonią to już w naszym przedszkolu tradycja. A w trosce o komfort wszystkich dzieci na comiesięczne spotkania nasi specjaliści we współpracy z muzykami przygotowują odpowiednie symbole PSC! To niecodzienna inicjatywa. Dziękujemy <3


Nasze przedszkole korzysta z innowacyjnego programu „Skakanka”. 

Praca metodą Skakanka zakłada połączenie ćwiczeń i zabaw dostępnych w aplikacji multimedialnej z aktywnością ruchową, w celu efektywnego rozwijania zdolności poznawczych u dzieci. Skuteczność metody Skakanka polega na odpowiednim zadbaniu o poziom stymulacji układu nerwowego dziecka. Dzięki temu, dziecko bawiąc się ma zapewnione optymalne warunki do rozwoju m.in. pamięci, uwagi, spostrzegania czy zdolności arytmetycznych.


Zajęcia z programu Dzieci uczą rodziców za nami ? Tym razem dzieci miały okazję do rozmowy i refleksji na temat pomagania innym, potrzebującym, samotnym. Oprócz oglądania prezentacji multimedialnej i kolorowania dyplomów dobroci, był czas na przytulanie, uściski i miłe tak też warto sobie pomagać  #DzieciUcząRodziców


Kto jeszcze nie wie – chwalimy się :) Nasze przedszkole dysponuje Mówikiem, który pozwala na skuteczna komunikację dzieciom, które nie mówią, lub mają problemy z mową. 


Bożonarodzeniowy Festiwal Kucharze Dzieciom trwa- zarówno w przedszkolu jak i w Galerii Olimp :)


Drodzy Rodzice,
Bardzo dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw! Przez cały rok organizowaliśmy Kolorowe Dni Zdrowia – Dzień Buraczka, Banana, Marchewki. Dzięki Państwu zaangażowaniu całe przedszkole zmieniało kolor!

Klub Gadu – Gadu to wyjątkowa inicjatywa, która pokazuje, że komunikacja nie ma barier <3 Nasi specjaliści pięknie realizują idee Przedszkola Promującego Zdrowie wykorzystując symbole PCS do wprowadzania dzieci w otaczający je świat <3


Kochani, promujemy zdrowie i samodzielność, dlatego ruszyliśmy z cyklem „Kuchennych rewolucji”! Przedszkolaki ochoczo włączają się w przygotowanie obiadów i podwieczorków pod czujnym okiem naszej Szefowej Kuchni <3
Zapraszamy na przegląd zdjęć z dotychczasowych warsztatów. 

 


W grupie Słoneczek nastały wielkie zmiany… A konkretnie- zmianę ról. Tym razem to rodzice przygotowali występ dla dzieci. „Zamieszanie bajek” było doskonałą zabawą dla widzów i aktorów. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na facebooku :)


Jako Przedszkola Promującego Zdrowie, nie mogło nas zabraknąć na Rodzinnym Festynie Zdrowotnym, który odbył się dziś na Placu Lecha Kaczyńskiego Na scenie debiutowały nasze Słoneczka wykonując piosenkę „Podajmy sobie ręce”. Ich odwaga i otwartość zachwyciła wszystkich


Nasze Przedszkole jest wyjątkowe z wielu względów. Możemy się pochwalić wyjątkowym zapleczem dydaktycznym – wciąż wzbogacanym w trosce o naszych podopiecznych, stosowaniem różnorodnych metod, innowacji pedagogicznych, a wszystko to, by wypełniać misję Przedszkola Promującego Zdrowie. Usłyszeli o nas nauczyciele, studenci i pracownicy Uniwersytetu w Łucku :) W czasie wizyty studyjnej obserwowali zajęcia realizowane w nurcie pedagogiki freblowskiej, Pani Dyrektor Ewa Leń opowiedziała o specyfice funkcjonowania przedszkola integracyjnego, a Pani Wicedyrektor Elżbieta Długopolska wprowadziła w temat organizacji pracy dydaktyczno- wychowawczej ?
 

W ramach Festiwalu Jem Kolorowo Ale Zdrowo nasze Promujące Zdrowie Przedszkole zostało współorganizatorem wyjątkowego panelu szkoleniowego. Gościliśmy wyjątkowych ekspertów, praktyków, pasjonatów. Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na naszym facebooku oraz w poniższym linku :)

https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/aktualnosci/panel-szkoleniowy-dla-pracownikow-przedszkoli-w-ramach-vi-edycji-festiwalu-zdrowia-przedszkolaka,356,1082,1.html?fbclid=IwAR3gHEKlJX39SIAxLL8q1X1nhqsUFFeE8HRQfsQLXqTnkUiP3pNcZk7srM8


Festiwal Jem kolorowo, ale zdrowo to wielkie wydarzenie dla Przedszkoli Promujących Zdrowie z całego miasta. Nasze dzieci miały dziś okazję zaprezentować się na scenie UP. Ruchem i muzyką przekazywały wiedzę o Piramidzie Zdrowego Żywienia. W tym wydarzeniu uczestniczyli również nasi nauczyciele i specjaliści organizując wyjątkowe Kolorowe Kąciki Zdrowia :)
Zapraszamy na nasz facebook do obejrzenia galerii zdjęć :)

Przedszkole Promujące Zdrowie to placówka, w której dbamy o komfort i bezpieczeństwo emocjonalne naszych dzieci. Chcemy, by wzrastały w poczuciu jedności i równości, dlatego w starszych grupach odbyły się zajęcia w ramach projektu mającego na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnością. Cykl takich wyjątkowych spotkań realizuje fundacja Fuga Mundi. Dzieci z ogromną wrażliwością i powagą poczuły poruszaną tematykę.
Więcej zdjęć na naszym facebooku :)

Kochani, w ramach miesiąca AAC nasze dzieci dały wspaniały popis komunikacji i sztuki bez barier! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na facebooku oraz na stronie: 

https://lubelski.pl/dzieci-spiewaja-calym-cialem-mali-artysci-z-wielkim-talentem-zdjecia/?fbclid=IwAR0ur7bZ87we2_s376pDt6hRq_PNi9hgZK5CWyhD_aNtKaHEBzhSZv8uYig

 

Festiwal Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie czas zacząć ? Nasza ekipa zadba o atrakcje i aniamcje ?


Komunikacja to podstawa w budowaniu dobrych relacji. Nasze przedszkole, jako Przedszkole Promujące Zdrowie ma tego świadomość, dlatego wykorzystujemy i popularyzujemy komunikację alternatywną, tym razem poprzez Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Odważ się prowadzić – AAC w Polsce”.
Więcej informacji i zdjęć na naszym facebooku :)

W ramach działań Sieci Szkół Promujących Zdrowie w dniu 9.10.18 dzieci z grupy Jeżyki wybrały się na pobliski targ. Kupowały tam pełne witamin owoce i warzywa, z których następnie będą zrobiły pyszne przekąski


 PREZENTACJA SPZ

Drodzy Rodzice, Sympatycy, Kochane Dzieci, 28.11.2017 roku podsumowaliśmy działania podejmowane przez ostatni rok w projekcie Szkoła Promująca Zdrowie. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że certyfikat nam się należy :) W działaniach nie ustajemy!

Relacja z podsumowania projektu:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2025983830950538&id=1695598820655709

Do wglądu przedstawiamy również prezentację przygotowaną przez przedszkolnego koordynatora projektu – Sylwię Kustosz.

W sali doświadczani świata dzieci uwalniają swoje wszystkie zmysły, relaksują się, odczuwają radość, a wszystko to służy dobremu samopoczuciu i dobrej komunikacji. Każdy chciałby tak się bawić… Zabawy w sali doświadczania świata realizowane są we wszystkich grupach w naszym przedszkolu.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2018885254993729&id=1695598820655709

Nasze dzieciaki tak „Rymują i Budują” bawiąc się innowacyjną metodą – darami F. Froebla.

https://www.facebook.com/pg/Przedszkole-Z-Oddzia%C5%82ami-Integracyjnymi-Nr-12-w-Lublinie-1695598820655709/videos/?ref=page_internal
 

Realizowana przez nas innowacja – zabawy z darami Froebla to idealna okazja do rozwoju twórczości i komunikacji. Konstruowanie z jednoczesnym recytowaniem wierszy „Rymuję i buduję” S. Kustosz, wznoszenie swobodnych konstrukcji i opowiadanie o nich, kreowanie przestrzeni według indywidualnych pomysłów, teatrzyki stolikowe to tylko kilka z realizowanych przez nas form innowacji. Jest radość, jest relacja, jest komunikacja

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2019520634930191&id=1695598820655709

Drodzy Rodzice, dziękujemy za nieustanną współpracę i zaangażowanie. Wasze wizyty na zajęciach, inicjatywy odejmowane dla dzieci to niezastąpiona i nieoceniona wartość

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2003536736528581&id=1695598820655709

https://www.facebook.com/sabina.borsuk/posts/1926471644242680

Rodzice, opiekunowie, poczytajcie koniecznie:

http://dziecisawazne.pl/8-argumentow-za-tym-by-wyniesc-telewizor-z-pokoju-dziecka/

KLUB GADU GADU – Ku lepszej komunikacji! Poczytajcie o naszym nowym przedsięwzięciu!

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2015558018659786&id=1695598820655709

 
 

KLUB AKTYWNEGO RODZICA

 

W celu budowania integracji, poczucia bezpieczeństwa, zaufania oraz pokonywania barier edukacyjnych zainicjowaliśmy działanie Klubu Aktywnego Rodzica. Daty oraz tematy comiesięcznych spotkań podawane będą na stronie internetowej, facebooku przedszkola oraz tablicach informacyjnych.

 
 

MUZYCZNE PODRÓŻE Z FILHARMONIĄ

 

Kontakt z muzyką to okazja do odreagowania i wyrażenia emocji. To budowanie poczucia estetyki oraz wrażliwości. Muzyka to także sposób komunikacji. W tym roku kontynuujemy tradycję koncertowania dla dzieci wraz z dziećmi i muzykami Filharmonii Lubelskiej częściej niż w ubiegłym roku. Zgodnie z ustaleniami muzyczne podróże odbywać się będą co miesiąc. Na pewno ucieszy to naszych przedszkolaków

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1997331373815784&id=1695598820655709

 
 

WIZYTY W DOMU SŁÓW

 

Nasze przedszkolaki pokochały wizyty w Domu Słów. Spotkania z niecodziennymi książkami o tematyce uczuć. słów, tolerancji poruszają dziecięcymi sercami. To niesamowite przeżycia literackie, artystyczne i emocjonalne.

 

http://teatrnn.pl/domslow/

 
 

Rodzice – dzieciom – aktywne czytanie

 

Czytajmy i rozmawiajmy – takie hasło przyświeca akcjom czytelniczym realizowanym w naszych grupach, w czasie których rodzice czytają dzieciom wybrane przez nauczycieli książki. Lektura, rozmowa i ekspresja artystyczna sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery i otwiera na drugiego człowieka.

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1931325987082990&id=1695598820655709

 
 

szkoła

Drodzy Rodzice, Zanim włączymy dziecku telewizję, pamiętajmy o kilku zasadach i zależnościach. Mówiliśmy o tym w czasie zebrania. Teraz czas na przypomnienie…

1. Nie włączajmy bajek dzieciom poniżej drugiego roku życia. Dlaczego? Do drugiego roku życia dziecko powinno poznawać świat zgodnie z poziomem myślenia – sensoryczno – motorycznego (zmysłami wzroku, dotyku, węchy, smaku). Obraz telewizyjny nie jest obrazem realnym, tyko częścią reprezentacji. Dziecko nie ma recepcji detali – widzi odrębne elementy.

2. Zastanówmy się, czy „bajka” to na pewno BAJKA oraz czy jest dostosowana do wieku dziecka. Nawet bajki emitowane na tzw. kanałach dla dzieci nie spełniają psychologicznych wymogów odnośnie do konstrukcji bajek. Bajki dla dzieci najmłodszych powinny być bardzo krótkie, obraz stateczny, łagodne. Wraz z wiekiem dynamika obrazu może wzrastać stopniowo. Fabuła ulegnie komplikacji, ale przekaz winien być jasny.

3. Poznajmy bohaterów bajek, rozmawiajmy o nich z dziećmi. Zachowania bohaterów nie zawsze są spójne z ich obrazem, co może zakłócać dziecku adekwatną ocenę. Dopytujmy – co zrobił, dlaczego?, wyjaśniajmy.

4. Kontrolujmy czas spędzony przed telewizorem.

5. Nie umieszczamy telewizora w pokoju dziecka.

6. Oglądajmy bajki razem z dzieckiem rozmawiając na bieżąco o emocjach. 7. Bądźmy konsekwentni. Ustalając czas, pory i rodzaj oglądanych bajek trzymajmy się przyjętych ustaleń.

8. Po oglądaniu bajki zachęćmy dziecko do ruchu i wyjdźmy na świeże powietrze.

9. Nie dawajmy dzieciom podczas oglądania bajek jedzenia. Dziecko nie koncentruje się wtedy na jedzeniu, nie czuje głodu/sytości, bo większość jego aktywnych receptorów zaangażowana jest w oglądanie bajki.

10. Nie traktujmy bajek jako nagrody lub kary.

 


Drodzy Rodzice,

W trosce o optymalny komfort fizyczny i psychiczny Waszych (i naszych) dzieci, Państwa (rodziców, opiekunów) oraz pracowników naszego przedszkola przystąpiliśmy do programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

W efekcie podejmowanych przez nas działań wejdziemy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie uzyskując certyfikat od Prezydenta Miasta Lublin. W toku podejmowanych działań niezbędna i niezastąpiona będzie Państwa współpraca i zaangażowanie. Liczymy na Was.

CO ROBI SZKOŁA/PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE?

Przede wszystkim dba o każdy aspekt zdrowia dzieci, rodziców i pracowników, czyli zgodnie z klasyfikacją WHO – o:

1. Zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego układów i narządów.

2. Zdrowie psychiczne, a w jego obrębie zdrowie: – emocjonalne – zdolność do rozpoznawania emocji, wyrażania ich w odpowiedni sposób, umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem, depresją, agresją. – umysłowe – zdolność do logicznego, jasnego myślenia.

3. Zdrowie społeczne – zdolność do nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania prawidłowych relacji z innymi ludźmi.

4. Zdrowie duchowe – u niektórych ludzi związane z wierzeniami, praktykami religijnymi, u innych osobisty zbiór zasad, zachowań i sposobów osiągania wewnętrznego spokoju i równowagi.

Główne cechy Szkoły Promującej Zdrowie:

– edukacja zdrowotna jako ważny element programu nauczania szkoły,

– etos zdrowia w szkole, to znaczy troska o dobre samopoczucie uczniów i wszystkich pracowników szkoły,

– współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.

Wrzesień 2023
M T W T F S S
« Aug    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Brak kategorii
  • Brak kategorii