Monthly Archives: Październik 2023

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc AAC (Alternatywnych i Wspomagających Sposobów Porozumiewania się), który ma na celu zwrócenie uwagi na tę grupę osób, które nie mogą się porozumiewać werbalnie, mają trudności z rozumieniem, ale mają coś do powiedzenia i chcemy im w tym pomóc poprzez różnego rodzaju komunikację alternatywną i wspomagającą.
Cele konkursu:
– Propagowanie Alternatywnych i Wspomagających Metod Komunikacji
– Wzbudzanie poczucia empatii dla osób z problemami w porozumiewaniu
– Promowanie pozytywnego wizerunku osób posługujących się AAC
Regulamin:
1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 3 – 6 lat uczęszczających do przedszkoli, uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz wszystkich uczniów szkół specjalnych.
2. Zadaniem każdego uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A4lub A3.
Prace powinny przedstawiać empatię dla osób niepełnosprawnych, propagować Alternatywne i Wspomagające Sposoby Porozumiewania się, uzmysławiać dzieciom, że chociaż ludzie niepełnosprawni nieraz wyglądają, funkcjonują lub zachowują się inaczej niż pełnosprawni, to mają takie same potrzeby, uczucia, pragnienia. Tak samo chcą się komunikować.
3.  Technika pracy jest dowolna, ale powinna być oryginalna i ciekawa. Praca powinna mieć pass partu i metryczkę w lewym dolnym rogu: imię i nazwisko dziecka, wiek, nazwa
i adres placówki, imię i nazwisko nauczyciela.
4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podpisanie i przysłanie wraz z pracą plastyczną, zgody na przetwarzanie danych osobowych przez rodzica dziecka – Załącznik nr 1 oraz nauczyciela – Załącznik nr 2.
5. Prace należy dostarczyć do dnia: 27.X.2023 r. na adres: Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Lublinie, ul. Wolska 5a,  20-411 Lublin z dopiskiem: Konkurs plastyczny AAC 2023 (max. 3 prace z placówki).
6. Dla laureatów konkursu w przewidziane są drobne upominki i dyplomy, a dla opiekunów laureatów podziękowania. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.blizejprzedszkola.pl, www.p12.lublin.eu i na Facebooku naszego przedszkola. Prace konkursowe nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatorów.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizator: Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Lublinie
Osoby odpowiedzialne: Aneta Małolepsza, Anna Iskra

Październik 2023
M T W T F S S
« Sep   Nov »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
  • Brak kategorii
  • Brak kategorii